Zakres Usług 

 

KPiR

 

Kadry i Płace

 

Księgi rachunkowe

 

Wsparcie w założeniu firmy

Napisz do nas

biuro@taxwizard.pl

Zadzwoń do nas

+ 48 660 463 036

Najnowsze posty

W końcu jest!
Moja własna, wymarzona firma.

 

Czy nie takie radosne myśli krążyły Ci po głowie w dniu, kiedy dopełniłeś wszystkich formalności związanych z rejestracją firmy?

Też tak miałam. Zawsze będę pamiętać początki mojej działalności. Różni nas tylko jedno. Ja nie musiałam szukać biura rachunkowego :-). Dlatego chcę Ci podpowiedzieć czym warto się kierować w jego wyborze i dlaczego w ogóle warto skorzystać z usług jednego z nich.

 

Jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie. Masz już swoją firmę, wiesz jakie usługi będziesz świadczyć lub jakie towary sprzedawać. Być może planujesz rozpocząć produkcję czegoś wyjątkowego.

 

Czy jednak czujesz się na siłach by dodatkowo prowadzić księgowość swojej firmy? Ceny w biurach rachunkowych mogą wydawać Ci się wysokie i perspektywa zaoszczędzenia na tych opłatach kusząca. Prawdopodobnie na samym początku działalności Twoja firma nie będzie wymagała rozbudowanej księgowości, jeśli więc czujesz, że podołasz, spróbuj.

 

W sieci znajdziesz wiele źródeł rzetelnej wiedzy, które niewątpliwie ułatwią Ci to zadanie.

 

A co jeśli nie podołasz i popełnisz sporo błędów w swoich rozliczeniach? Niestety naprawianie błędów może być dużo bardziej kosztowne. Po pierwsze narażasz się na kary finansowe nakładane przez urząd skarbowy, a po drugie koszt usługi księgowej polegającej na prostowaniu błędów zazwyczaj jest wyższy.

 

Dużo tańsze może się okazać skorzystanie z usług księgowej od samego początku. Nie tylko oddajesz ten trudny obszar w ręce specjalisty, ale dodatkowo uwalniasz swój czas, dzięki czemu możesz skupić się na rozwoju swojej firmy.

 

Jak jednak wybrać biuro rachunkowe?

 

Zazwyczaj pod uwagę bierze się trzy aspekty.

 

Cennik biura rachunkowego.

 

Cena na pewno jest ważna i warto sprawdzić ofertę wielu biur rachunkowych. Jest ona bardzo zróżnicowana i znajdziesz oferty różniące się ceną nawet o kilkaset procent. Warto przede wszystkim sprawdzić co zawiera dana oferta. Być może biuro rachunkowe oferuje bardzo rozbudowany pakiet doradztwa podatkowego lub biznesowo-finansowego, a Ty potrzebujesz jedynie podstawowej usługi księgowej. Nie ma więc sensu wybieranie takiego wariantu. Lepsza będzie prostsza i tańsza alternatywa. Należy jednak uważać na zbyt niskie ceny biur rachunkowych. Często kryje się za nimi brak kompetencji, małe doświadczenie księgowego, brak tak podstawowych rzeczy jak ubezpieczenie biura, itp.. Zatrudnienie najtańszego biura rachunkowego zazwyczaj nie jest więc dobrym pomysłem. Jak ktoś celnie zauważył: „jeśli uważasz, że zatrudnienie dobrego księgowego jest zbyt kosztowne, to poczekaj, aż zatrudnisz złego…”.

 

Lokalizacja biura rachunkowego.

 

Z doświadczenia wiem, że często przedsiębiorcy wolą by ich księgowa pracowała w bliskiej odległości. Zawsze można wpaść i osobiście o coś zapytać, omówić problem, dowieźć dokument.

 

Z tego też względu w pierwszej kolejności szuka się biur rachunkowych w najbliższej okolicy. Moje biuro jest zlokalizowane na warszawskiej Pradze i rzeczywiście wielu naszych klientów jest z tych okolic. Mamy jednak klientów także z innych dzielnic Warszawy, a nawet z innych rejonów Polski i nasza praktyka pokazuje, że taka współpraca jest jak najbardziej możliwa i efektywna. W dzisiejszych czasach mamy przecież internet, telefony, skany, maile, komunikatory, aplikacje. To wszystko sprawia, że odległość przestaje mieć znaczenie.

 

Polecenia i dobre opinie.

 

Idealnie byłoby, gdybyś mógł skorzystać z obsługi księgowej biura, które prowadzi już księgowość Twoim znajomym i są oni z tych usług zadowoleni. Co jednak zrobić gdy nie masz takiej możliwości? Szukaj opinii w sieci. Jest wiele miejsc, w których klienci dzielą się uwagami na temat współpracy z danym biurem. Warto wziąć je pod uwagę.

 

I jeszcze uwaga na koniec.

 

Twoja księgowa to Twój partner w biznesie, często na długie lata. Ma dostęp do wielu wrażliwych informacji dotyczących Twojej firmy. O Twoich dochodach, podatkach, zobowiązaniach wie wszystko, często więcej niż bliscy członkowie Twojej rodziny. Pamiętaj więc, że musi to być osoba, z którą łatwo się porozumiesz i którą polubisz. Taka, z którą dobrze będzie Ci się współpracowało. W swoich wyborach weź więc pod uwagę również ten ostatni element, zazwyczaj bardziej intuicyjny, tzw czynnik ludzki. Często ważniejszy niż cennik czy liczba certyfikatów na ścianie biura.

Biuro rachunkowe – ceny

16 października 2019

Zadzwoń do nas

+48 660 463 036

Napisz do nas

biuro@taxwizard.pl

04-076 Warszawa

aleja Waszyngtona 142 lok. 2